Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły – takiej, w której zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Projekt pozwolił na stworzenie nowoczesnej pracowni techniki i jej wyposażenie.

Otrzymaliśmy sprzęt, który wykorzystujemy w czasie lekcji z wielu przedmiotów.

Wśród pozyskanych przez szkołę narzędzi są m.in. drukarka 3D, wirtualne laboratorium przedmiotowe ClassVR, studio nagrań, mikrofony, kamerę cyfrową, mikrokontrolery z Arduino ,  inteligenty pociąg, zestaw LEGO education Spike Prime oraz stacja lutownicza.

Autor: Krzysztof Kuśnierek