Projekt edukacyjny Czytam z klasą - II moduł "Naukowy zawrót głowy"

Podsumowanie II modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”

Klasa zakończyła realizację II zimowego modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”- Naukowy zawrót głowy. Wybraliśmy lekturę „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej i przenieśliśmy się do innej klasy I, a to za sprawą omawianej lektury. Z wielkim zaciekawieniem czytaliśmy przygody Plastusia, naszych rówieśników. Uzupełniliśmy lekturniki i wykonaliśmy również prace plastyczne związane z tematyką książki, które zostały zaprezentowane w naszej klasie.

Kolejnym zadaniem było wykonanie wykonanie „Lektury w pudełku”. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością powkładali do ozdobionych pudełeczek rzeczy, które kojarzyły się z przeczytana lekturą. Same pudełeczka były przepięknie wykonane. W środku znalazł się obowiązkowo Plastuś, ale również włóczkowe laleczki, starodawne wyposażenie piórników. Praca nad zadaniami dostarczyła wielu wrażeń i radości. Dowiedzieliśmy się jak powstaje książka, poznaliśmy zawód pisarza, ilustratora, korektora, zobaczyliśmy jak wygląda stalówka, kałamarz, naparstek.

Uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali wystawę na temat omawianej lektury, którą mogli podziwiać koledzy z innych klas. Świat książek to znakomita przygoda.

Wszystkie zadania sprawiły dzieciom mnóstwo radości i wykonywali je z ogromnym zaangażowaniem. Przygody Plastusia i jego właścicielki Tosi bardzo się wszystkim spodobały. Teraz czekamy na zadania do III modułu.