01.06.2021r. - Dzień dziecka w Białej

Wszystkie dzieci nasze są…

– było miło, wesoło głośno, bo radośnie

1 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka przez panią Katarzynę Drozdek i pana Krzysztofa Kuśnierka.

Szkolne zabawy rozpoczęły się od godz. 8.00.  Pierwszą konkurencją był konkurs wiedzy ogólnej wzorowany na telewizyjnym teleturnieju Familiada. Drugim punktem dnia był Escapeclass. Uczniowie zostali zamknięci w klasach. Aby z nich wyjść, musieli szukać wskazówek, rozwiązując łamigłówki. Tę zabawę zakończyło odkopanie skarbu, przez każdą klasę, zakopanego na placu szkoły. Młodzież podczas tych działań kształtowała umiejętność współpracy w grupie, odpowiedzialność za powierzone zadanie oraz ćwiczyła zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabawy.

Tego dnia nie było przegranych, bo wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek w postaci cukierków.

Następnie dzieci zjadły posiłek, specjalnie przygotowany z tej okazji, po czym wyszły na boisko aktywnie odpocząć.

Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem starszych i młodszych dzieci. Uczniowie chętnie brali

udział we wszystkich konkurencjach.

Ten dzień upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wszystkie zadania były wykonane w  reżimie sanitarnym.

Katarzyna Drozdek