11.06.2021 - Śmieciowe ABC

11 czerwca 2021 r. uczniowie kl. IV – VIII naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu online zorganizowanym przez Wojewódzki  Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zajęcia odbyły się w ramach „Eko-piątków” i zatytułowane były „Śmieciowe ABC, czyli poznajemy zasady segregacji”.  Tematyka spotkania obejmowała nie tylko podstawy recyklingu, ale także szeroko pojętą ekologię.  Zajęcia miały charakter interaktywny, uczniowie mogli zadawać pytania oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Ideą przewodnią było pobudzenie do aktywnego myślenia o ekologicznych rozwiązaniach dla przyszłości nie tylko w sensie globalnym, ale także lokalnym. Choć każda klasa znajdowała się w swojej sali to dzięki nowoczesnej technologii mogli widzieć i słyszeć zarówno  p.Elżbietę Ratyńską prowadząca spotkanie, ale także kolegów z innych klas. W ramach podsumowania wspólnie wykonali plakaty o tematyce ekologicznej, na których zaprezentowali swoje pomysły dotyczące oszczędzania energii oraz zasobów naszej planety.