15.03.2021r. - Konkurs recytatorski „Brzechwa i Tuwim dzieciom”

Szkolny Konkurs Recytatorski poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima

Wiersze dla dzieci to pewien rodzaj zabawy i nauki. Cytując Wisławę Szymborską „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Dzieci kochają wiersze! „Okulary” i „Dyzio Marzyciel” Juliana Tuwima są lubiane wśród młodszych i starszych. Jan Brzechwa  i jego „Kaczka dziwaczka”, „Ślimak”. „Zoo” i „Entliczek – pentliczek” to rymowane utwory, które dzięki swojej budowie na długo zapadają w pamięci. Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima są zabawne, rozśmieszają dzieci, inne pouczają i przedstawiają piękno otaczającego dziecko świat.

15 marca 2021 r. nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali konkurs recytatorski „Brzechwa i Tuwim dzieciom”. Wzięły w nim udział uczniowie klas I –III.  Celem konkursu było zapoznanie z twórczością Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, a także pokonywanie nieśmiałości.

Konkurs przebiegł w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Dzieci pięknie nauczyły się na pamięć nawet bardzo długich wierszyków i mimo tremy, fantastycznie wystąpiły przed jury i swoimi kolegami z klasy. Występy dzieci oceniało jury w składzie: Pani dyrektor Mariola Gleń oraz Pani Ewelina Wdowczyk- nauczyciel bibliotekarz.

Szkolny Konkurs Recytatorski

A oto laureaci:

I miejsce zajęli

Julia Gołdyn klasa I

Natalia Górska klasa I

Iga Wdowczyk klasa I

Piotr Rosa klasa III

II miejsce zajęli

Nikola Mentek klasa I

Nadia Ruka klasa I

Wiktoria Popiel klasa II

Patryk Kowalski klasa II

Miłosz Kiljańczyk klasa II

Oliwia Rozumek klasa III

Udział wzięli:

Bartosz Garbiec klasa III

Nikodem Wrona klasa III

Szkolny Konkurs Recytatorski Szkolny Konkurs Recytatorski Szkolny Konkurs Recytatorski Szkolny Konkurs Recytatorski

Każdy z laureatów konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową w postaci książki.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.