12.03.2021r. -,,Witaminkowo”- dbamy o swoje zdrowie- klasa I

,,Witaminkowo”- dbamy o swoje zdrowie

Piątek, 12 marca 2021 r. był pysznym, owocowym dniem dla uczniów klasy 1, którzy  uczestniczyli w praktycznych zajęciach kulinarnych, robiąc witaminową sałatkę. Każdy przyniósł z domu różne owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, borówki a nawet suszone owoce. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Następnie, pod czujnym okiem wychowawcy, samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało uczniom wiele satysfakcji, jednocześnie przypominając, jak ważną rolę odgrywają zawarte w owocach witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

Degustacja sałatki była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej że był to efekt ich pracy. Na koniec stwierdziły, że przepis na tą pyszną sałatkę jest bardzo prosty, dlatego będą ją robiły w domu – dla swoich rodziców i rodzeństwa – zachęcając przy tym domowników do zdrowego stylu życia.

Robimy sałatkę klas I  Robimy sałatkę klas I  Robimy sałatkę klas IRobimy sałatkę klas IRobimy sałatkę klas I

Robimy sałatkę klas IRobimy sałatkę klas I