09.02.2021r. - Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

W dniu 9 lutego 2021 r. w szkole Podstawowej w Białej po raz kolejny zorganizowane zostały obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne obchody zostały przeprowadzone po raz siedemnasty. Obecny rok w wyniku następstw światowej pandemii Covid-19 uczniowie spędzali bardzo dużą ilość czasu w przestrzeni Internetowej. Szkolne działania profilaktyczne podejmowane są przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym. Głównym celem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego funkcjonowania w otaczającej rzeczywistości, przekazanie dzieciom wiadomości o tym, jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji mogących doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia oraz jak wezwać specjalistyczną pomoc i udzielić pomocy innym osobom będącym w sytuacji zagrożenie życia lub zdrowia podczas korzystania z sieci Internet. W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Wyglądały u nas następująco: Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami podczas zajęć w salach lekcyjnych i przy wykorzystaniu narzędzi multimedialnych: laptopa, tablicy multimedialnej oraz dostępu do Internetu, miały za zadanie zmierzyć się z łamigłówkami i rebusami przygotowanymi przez pedagoga szkolnego. Łamigłówki i rebusy dotyczyły tego rocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Natomiast starsze roczniki tj. klasy IV-VIII uczestniczyły w wydarzeniu zdalnie. Podczas godzin wychowawczych oni również musieli zmierzyć się z łamigłówkami i rebusami przygotowanymi  przez pedagoga szkolnego.  Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się do wspólnej zabawy.