28.09.2020 r. - Smacznie, zdrowo, kolorowo – robimy soki

Smacznie, zdrowo, kolorowo – robimy soki

Z myślą o witaminkach, klasa III postanowiła zrobić sok jabłkowo- marchewkowy. Uczniowie doskonale wiedzą, że aby być zdrowym, należy prawidłowo się odżywiać, rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o zdrowiu, dzieci postanowiły samodzielnie zrobić soki owocowo – warzywne. Klasa otrzymała skrzyneczki smacznych jabłek od jednego z rodziców. Przyniesione do szkoły owoce i marchewki zostały dokładnie umyte i pokrojone. Przed przystąpieniem do pracy, uczniowie zapoznali się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką. Utrwalili też zasady higieny i bezpieczeństwa. Potem była wspólna degustacja, podziwianie koloru i smaku soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był własnoręcznie, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Degustacja własnoręcznie robionych soków

Robimy soki