Innowacja w gr. OB - Mały mistrz kulinarny, czyli: smacznie, zdrowo, kolorowo

INNOWACJA W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ OB

MAŁY MISTRZ KULINARNY, CZYLI: SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe oraz upodobania żywieniowe, które mogą w przyszłości odbić się negatywnie lub pozytywnie na zdrowiu dzieci. Prawidłowe żywienie ma bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchową dziecka. Nawyki żywieniowe wpajamy dzieciom od najmłodszych lat, dlatego w grupie przedszkolnej 0B zapoczątkowano innowację pt. MAŁY MISTRZ KULINARNY, CZYLI: SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO.

Ma ona na celu szerzenie zdrowych nawyków za pomocą warsztatów kulinarnych, na których dzieci będą zachęcane i motywowane do zmiany preferencji żywieniowych.

Organizatorem tego pomysłu jest pani Sylwia Palma – wychowawczyni grupy 0B oraz dietetyczka – pani Natalia Kostrzewa.

Wyjaśnienie dzieciom ile cukru znajduje się w ich ulubionych napojach Wyjaśnienie dzieciom ile cukru znajduje się w ich ulubionych napojach

Omówienie piramidy żywieniowej

Rozmowa z dziećmi na temat ilości spożywanego przez nie cukru

Omówienie konsekwencji spożywania dużej ilości cukru