26.10.2020 - „Wiem i działam”

„Wiem i działam”

program organizowany przez Polską Akcję Humanitarną

realizowany w Szkole Podstawowej w Białej

Uczniowie klasy 7., pod opieką P. Anny Czyżyckiej, uczestniczą w programie Polskiej Akcji Humanitarnej „Wiem i Działam”, który wprowadza w zagadnienia pomocy humanitarnej, globalnych współzależności oraz zachęca do wspólnego działania.

W październiku, w ramach godzin wychowawczych , odbyły się zajęcia w ramach Modułu 1 programu dotyczące pomocy humanitarnej. Dzieci dowiedziały się, czego brakuje ludziom podczas katastrofy naturalnej i wojny oraz zrozumiały czym jest pomoc humanitarna,  obejrzały  prezentację ,,10 rzeczy, które warto wiedzieć o Polskiej Akcji Humanitarnej”. Zajęcia przybliżyły uczniom realia działań Polskiej Akcji Humanitarnej.

Podczas całego roku szkolnego będziemy poszerzać wiedzę na temat: pomocy humanitarnej, dostępu do wody i godnych warunków sanitarnych, edukacji i żywności, pokoju na świecie oraz globalnych współzależności. Będziemy kształtować postawę otwartości i promować takie wartości jak: równość, pokój, solidarność, godność, odpowiedzialność, szacunek, uczciwość, osobiste zaangażowanie.