12.10.2020 - Pasowanie na Ucznia

Pasowanie na ucznia – SP10

PASOWANIE NA UCZNIA

12  października 2020 r. był wyjątkowym dniem dla pierwszaków. To wtedy oficjalnie włączeni zostali do szkolnej braci, do grona społeczności uczniowskiej.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość, pomimo obowiązujących restrykcji w związku z panującą pandemią Covid 19, miała bardzo podniosły charakter. Na ślubowanie przybyli Rodzice i Dyrektor Szkoły, Pani Mariola Gleń,

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – ślubowanie i pasowanie na ucznia. Najpierw jednak przedstawili program artystyczny, podczas którego wykazali się umiejętnością recytacji wierszy, śpiewem piosenek. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci związane były tematycznie z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami. Dopełnieniem takiej postawy było złożenie uroczystej przysięgi. Pierwszoklasiści z powagą ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Szkoły dokonała  symbolicznego pasowania na ucznia - życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej.

Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było otrzymanie pamiątkowych dyplomów, medali oraz słodkości przygotowanych przez  Rodziców w postaci Rożków Obfitości, a także upominków od uczniów z klasy drugiej i trzeciej. Niestety z powodu zachowania dystansu społecznego koleżanki i koledzy ze starszych klas nie mogli osobiście uczestniczyć w tak ważnej dla każdego pierwszoklasisty uroczystości, dlatego upominki zostały w ich imieniu przekazane przez wychowawcę, co było świadectwem, że pamiętają o nich i cieszą się razem z nimi.

Niewątpliwie ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, a wspominany po latach będzie symbolizował miłe emocje związane z pierwszą szkołą w życiu każdego z nich.

Życzę wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał  Wam wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla Was miejscem, gdzie będziecie  chętnie przebywać, znajdziecie nowe przyjaźnie, rozwiniecie swoje zdolności i zainteresowania.

Wychowawca klasy I  - Violetta Jaworska

Recytacja wierszyŚpiewanie piosenekRecytacja wierszyDzieci z podarunkamiPasowanie na uczniaPrzyrzeczenie uczniów