30.09.2020 - Dzień Chłopaka

30 września to szczególna data dla chłopców. W tym dniu w naszej szkole obchodzone było ich święto. Samorząd uczniowski, dziewczęta z klasy VIII, VII i VI wraz z opiekunami: p. Katarzyną Drozdek i p. Justyną Stacherą zadbały o to, aby był to niezapomniany dzień dla naszych chłopców. Całe przedsięwzięcie okryte było wielką tajemnicą.

Przygotowano dla nich zabawę w escaperooms, a właściwie escapeclass, czyli „klasę zagadek”. Chłopcy klas IV-VIII zostali zamknięci w pięciu klasach i odnajdowali wskazówki oraz rozwiązywali ukryte zadania w celu odnalezienia klucza do uwolnienia się z klas. Każda z grup chciała jak najszybciej zdobyć tajnie  hasło do wyjścia i zostać najsprytniejszymi chłopcami w szkole. Tej zabawie towarzyszyły pozytywne emocje. Bawiac się, kształtowali umiejętności analizowania, wnioskowania, łączenia faktów,  logicznego myślenia oraz współpracy w grupie.

Obserwując zaangażowanie uczniów, pomysł był strzałem w dziesiątkę. Zwyciężyli chłopcy z  klasy VII. Gratulujemy! Płci męskiej jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!