06 listopada 2019 - Angielski szlifuję – zdrowo jem i gotuję

W ramach realizacji  innowacji „Angielski szlifuję – zdrowo jem i gotuję” uczniowie klasy III i V wzięli udział w szeregu nietypowych zajęć językowych. Wraz z nauczycielem języka angielskiego p. Martyną Pierzynką przygotowywali sałatki owocowe, jednocześnie poznając i utrwalając słówka związane z gotowaniem oraz owocami. Uczniom sprawiło to wiele radości, ponieważ mogli poczuć się na lekcjach prawie jak w domu – mieli ze sobą fartuchy oraz akcesoria niezbędne do przygotowywania posiłku. Poznawszy piramidę zdrowego żywienia, rozmawiali o wartości warzyw i owoców na co dzień. Dodatkowo zajęcia miały charakter integracyjny, ponieważ pozwalały na wymianę doświadczeń odnośnie kulinariów oraz swobodniejsze rozmowy. Wszyscy wspaniale się bawili a na zakończenie wspólnie zjedli przygotowane sałatki.