09 stycznia 2020 - Najlepsze jasełka w Polsce wystawione przez szkołę w Białej

Najlepsze jasełka w Polsce wystawione przez szkołę w Białej

09 stycznia br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej wzięli udział w XVIII Ogólnopolskich Wręczyckich Jasełkach 2020. Trud młodych ludzi
i nauczycieli został doceniony, ponieważ szkoła z Białej zajęła 1. miejsce. Należy podkreślić, że Bartosz Palma, uczeń klasy VII, został wyróżniony i jury przyznało mu nagrodę specjalnąza znakomitą grę aktorską jako odtwórcy roli Heroda. Młodzi aktorzy dołożyli wielu starań, aby wcielić się jak najlepiej w swoje role, zagrać na 100% swoich możliwości i zachwycić jurorów wystąpieniem. Przedstawienie pt. Książę pokoju przygotowane zostało przez: ks. proboszcza parafii w Białej - Tadeusza Orzeszynę oraz nauczycielki: Annę Stacherę i Katarzynę Drozdek. Udział wzięli  uczniowie: Michał Kuchciak z kl. V, Igor Mordal, Dawid Rozumek, Oliwia Sadzisz, Oliwia Smejda, Karolina Stachera, Karolina Tokarz z kl.  VI, Szymon Chodak, Aleksandra Kin, Mateusz Kowalczyk, Bartosz Lipertowicz, Patrycja Lipnicka, Oliwia Mendak, Bartosz Palma, Michał Wdowczyk z kl. VII, Zofia Juszczyk, Błażej Pawlikowski, Alicja Rosa z kl. VIII .Gratulujemy całej grupie Promyczków, życzymy rozwoju swoich talentów i dalszych sukcesów teatralnych.

Katarzyna Drozdek