04 grudnia 2019 - Wycieczka do Łodzi

Wycieczka do Łodzi

4 grudnia 2019 roku uczniowie  nasze szkoły  udali się na wycieczkę do Łodzi. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami. Organizatorami wycieczki były pani Agata Baran i pani Ewelina Wdowczyk. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki ,,Exsperymentarium”. Jest to miejsce przeżycia niezapomnianych przygód związanych z różnymi dziedzinami nauki i techniki. Już samo wejście do centrum było super doświadczeniem ponieważ musieliśmy pokonać wirujący  tunel.  Większość z nas miała problem z utrzymaniem równowagi. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Wewnątrz była super nauka poprzez zabawę, mogliśmy wykonywać samodzielnie ciekawe eksperymenty fizyczne i chemiczne. Spoglądać na siebie poprzez złudzenia optyczne, zapoznać się z budową ciała ludzkiego a także wejść do Świata Wirtualnej Rzeczywistości za pomocą specjalnych gogli. Czas minął nam bardzo szybko wielu z nas na pewno odwiedzi to miejsce jeszcze raz.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie  Muzeum Miasta Łodzi.  Mieści się ono w jednym z najbardziej okazałych budynków miasta, w dawnym pałacu łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego. Oglądając pałacowe wnętrza mogliśmy poznać  życie znaczących dla miasta osób związanych z muzyką i literaturą oraz dzieła sztuki i przedmioty użytkowe z XIX wieku. Ostatnia atrakcja wycieczki to wizyta w Teatrze Powszechnym. Mieliśmy niezwykłe spotkanie z  aktorem. Pan Andrzej Jakubas opowiedział nam o pracy aktora, przybliżył jego zalety ale też wady. Zwrócił szczególną uwagę na ogromną pracę nad sobą ciągłą naukę i samo dyscyplinowanie się jeśli chcemy wykonywać ten zawód wzorowo i z pasją. Oprowadził nas po kuluarach teatru. Byliśmy na scenie a także za kulisami. Poznaliśmy inne zawody związane z pracą w teatrze. Do domu wracaliśmy zmęczeni ale zadowoleni. Miło będziemy wspominać wspólnie spędzony czas.