14 października 2019 - Dnia Edukacji Narodowej

Znalezione obrazy dla zapytania gif dzień nauczyciela

14 października 2019 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu oraz powitaniem wszystkich zgromadzonych przez Dyrektora panią Mariolę Gleń. Uczniowie kl. II i kl. V pod opieką wychowawców p. Anny Stachery i p. Martyny Pierzynki zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym zwrócili uwagę na  trudy pracy nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wyrazili swoją wdzięczność deklamując wiersze oraz śpiewając piosenki. Występy odbyły się w atmosferze należytej powagi, ale nie obyło się bez elementów humorystycznych, kiedy uczniowie prezentowali swoje wymarzone zawody w charakterystycznych strojach lub zachęcali do stosowania wynalazków niezbędnych do przetrwania w szkole, takich jak różowe okulary, „przepuszczarka” czy młotek. Na zakończenie życzenia dla wszystkich pracowników szkoły złożył przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, podkreślając wdzięczność uczniów wobec pracowników edukacji .
Akademia miała charakter bardzo uroczysty, tym bardziej że uświetnili ją swoją obecnością emerytowani pracownicy szkoły, Wójt Gminy Rząśnia – p. Tomasz Stolarczyk oraz bielscy radni.