08 października 2019 - Zwiedzanie Warszawy

Znalezione obrazy dla zapytania warszawa

W dniu 09.10 października uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły odbyli wycieczkę autokarową do stolicy naszego kraju – Warszawy. Zwiedzanie Warszawy zaczęło się od odwiedzin Stadionu Narodowego. Dzięki wizycie na tym obiekcie sportowym uczniowie zdobyli odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dowiedzieli się, że stadion nie służy jedynie do rozgrywania meczów piłki nożnej, ale odbywają się też na nim zawodu innych dyscyplin sportowych oraz różnego rodzaju widowiska kulturalne: koncerty oraz festiwale muzyczne.

Następnym punktem naszej wycieczki była wizyta w budynkach Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polski. Dzięki naszym przewodnikom dzieci dowiedziały się wiele o pracy naszych parlamentarzystów. Została im przybliżona historia parlamentu, zostały zapoznane z pracą, obowiązkami oraz prawami parlamentarzystów. Uczniowie mieli bardzo wiele pytać do osób oprowadzających nasze grupy po siedzibie polskiego parlamentu. Pani przewodnik przybliżyła działalność posłów i senatorów Rzeczpospolitej oraz historię powstania budynków parlamentu. Przebywanie w nich stwarza niezwykły klimat dla nas Polaków. Spotkaliśmy kilku znanych polityków : Janusza Korwina - Mikkę, Małgorzatę Kidawę - Błońska  oraz Michała Kamińskiego. Była to podniosła wizyta,  która na długo pozostanie w pamięci.

Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się do Telewizji Polskiej wraz z naszymi przewodnikami odwiedziliśmy kilka studiów telewizyjnych. Byliśmy w reżyserce, dowiedzieliśmy się ile osób współpracuje ze sobą podczas nagrywania pojedynczego odcinka jakiegoś programu. Podczas naszej podróży zwiedziliśmy plany takich produkcji TVP jak: studio „Jaka to melodia?”, studio „Pytania na śniadanie”, mieliśmy też okazję być świadkami przygotowań do programu na żywo w studiu „Wielkich testów”. W momencie naszego pobytu byliśmy świadkami przygotowań do Wielkiego Testu o Moniuszce. Uczestniczyliśmy też w próbach do nagrywania listopadowych odcinków programu „Jaka to melodia?”. W próbach tych uczestniczył Agustin Egurrola, którego mieliśmy okazję poznać, zgodził się on również zapozować do zdjęć z uczniami naszej szkoły.