11 października 2019 - Ślubowanie klasy pierwszej

Znalezione obrazy dla zapytania gify ślubowanie 1 klasy

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej.

W tym roku miało ono miejsce 4 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Powodem, z pewnością była sama uroczystość, jak również niecodzienność stroju, który mieli przywdziać tego dnia najmłodsi uczniowie, czyli galowy stój , birety, odznaki.

Podczas ceremonii 11 pierwszoklasistów, w obecności Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka, Dyrektor szkoły pani Marioli Gleń , wychowawcy ,

nauczycieli, uczniów oraz swoich najbliższych (rodziców, dziadków, rodzeństwa) złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia, a Pan Wójt  wręczył pamiątkowe dyplomy i prezenty. Wzruszeni rodzice obdarowali swoje pociechy tubami pełnymi słodyczy, a uczniowie klasy 1 i 3 upominkami.
Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie  wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć w okolicznościowych , zaproszeni goście udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców , a dzieci na zabawę. Tańce , konkursy, cukrowa wata i popcorn stanowiły miłą atrakcję tego ważnego dla pierwszoklasistów dnia i na zawsze pozostaną  w ich pamięci.

Opracowała wychowawca  Lucyna Bujak