Czy gwiazdy naprawdę spadają ?

Klasa III realizowała kolejny scenariusz naszego projektu "Czy gwiazdy naprawdę spadają?"

Uczniowie dowiedzieli się, czym są gwiazdy. Dzięki zabawie ruchowej przekonali się i zapamiętali, czym różni się meteor od meteorytu i meteoroidu, a rozmowa poparta prezentacją multimedialną pozwoliła im w pełni zrozumieć zjawisko „spadającej gwiazdy”. Ponadto, wykonując doświadczenie z wykorzystaniem kamieni i mąki, zrozumieli, jak ważna jest atmosfera ziemska i dlaczego przy księżycowych kraterach widoczne są smugi przypominające promienie. Oglądając film, mogli zobaczyć prawdziwe „kosmiczne prezenty”, znajdujące się w kolekcji Olsztyńskiego Obserwatorium Astronomicznego.

Przygotowane do scenariusza materiały pozwoliły w bardzo ciekawy sposób przybliżyć i zrozumieć prezentowaną tematykę. Lekcja przebiegła w bardzo fajnej atmosferze, uczniowie byli bardzo zainteresowani, aktywni i zadowoleni. Na koniec opisali swoje działanie w indeksie i dostali ocenę. Teraz czekają na kolejne spotkanie w kosmosie :)

Czy gwiazdy naprawdę spadają ?   Czy gwiazdy naprawdę spadają ?     Czy gwiazdy naprawdę spadają ?