Ile planet ma Układ Słoneczny?

I lekcja: Ile planet ma Układ Słoneczny?

Razem z uczniami zrealizowaliśmy pierwszą lekcję:  Ile planet ma Układ Słoneczny? Uczniowie zdobyli podstawowe informacje o Układzie Słonecznym, z wielkim zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną, poznali różnice między gwiazdą, planetą i księżycem. Układając kosmiczne puzzle dowiedzieli się, dlaczego naukowcy uznali, że Pluton jednak nie jest planetą. Podczas zabawy ruchowej “wybrali się” rakietą w Kosmos. Dzieci wzięli udział w kosmicznej zgaduj-zgaduli, a pracując z różnymi materiałami sprawdzili, która z planet Układu Słonecznego z perspektywy wszechświata jest zaledwie... ziarnkiem grochu.

Lekcja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy uczniowie ocenili ją najwyżej na swoich opiniometrach.

Czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

Projekt Uniwersytet Dzieci w Klasie