Projekt edukacyjny – „Klucze do obrazów”

"Klucze do obrazów"

to projekt edukacyjny zrealizowany w lutym przez uczniów klasy 7 pod opieką p. Anny Czyżyckiej, którego głównym celem jest zachęcenie do odbioru dzieł artystycznych: obrazów, rzeźb, fresków znanych i nieznanych światowych twórców, a także rozwijanie pasji i zainteresowań humanistycznych, uwrażliwienie na sztukę, uwalnianie kreatywności i ekspresji.

Klucze do obrazów to zbiór krótkich filmów połączonych z narracją opisującą najważniejsze detale, symbole, wyobrażenia, gesty postaci, a także problematykę oraz wymowę ideową wybranych dzieł sztuki.

Filmy pozwalają nakierować uwagę uczniów na najważniejsze elementy dzieła tak, że nieme dotąd obrazy zaczynają przemawiać do wyobraźni Uczniowie interpretowali obraz Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” oraz zabytek romański - Drzwi Gnieźnieńskie.