BohaterON w Szkole Podstawowej w Białej

- projekt edukacyjny realizowany w październiku 2020 roku

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!

Ten ogólnopolski projekt miał na celu upamiętnić i oddać cześć uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukować młode pokolenie, a także promować patriotyczne postawy i historię Polski XX wieku.

Warto wiedzieć, że w ramach czterech edycji akcji Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad osiemset tysięcy kartek i listów. W drugiej edycji projektem zostało objętych ponad 13 tysięcy uczniów. Z kolei w 2018 roku w akcję lekcji               o powstaniu i wysyłkę życzeń zaangażowało się 2781 szkół i niemal 350 tys. uczniów.              W 2019 liczby te zostały podwojone.

W 2020 roku dzięki paniom: Annie Czyżyckiej i Katarzynie Drozdek do tego projektu dołączyła nasza szkoła. Uczniowie z klas 5- 8 mieli możliwość  uczestniczenia w lekcji                nt. tego wydarzenia. W akcji tej aktywnie uczestniczyli uczniowie: Adam Bujak, Bartosz Ciągowski, Anita Kowalska, Szymon Matusiak, Natalia Popiel, Hubert Palma z klasy 5. Maja Kurczewska z klasy 6. Wiktor Konieczny, Karolina Stachera, Dawid Rozumek, Oliwia Smejda z klasy 7. Efektem końcowym projektu było  wykonanie kartek z podziękowaniami                i życzeniami dla uczestniczki Powstania Warszawskiego Pani Aliny Gieburowskiej ur. 1925 r. Naszą szkołę reprezentowała kartka wykonana przez uczniów klasy 5.: Adama Bujaka, Anitę Kowalską i Natalię Popiel, która została wybrana spośród innych prac.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w projekcie J

Honorowy Patronat objęli min. Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki, Minister Edukacji Narodowej, Minister Obrony Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum II Wojny Światowej, Instytut Pamięci Narodowej.

Prace plastyczne uczniów