Ogólnopolski sukces Michała

Michał laureatem Ogólnopolskiego konkursu czytelniczego w języku angielskim

Michał Kuchciak, uczeń kl. VIII naszej szkoły zajął II miejsce w Ogólnopolskim konkursie czytelniczym w języku angielskim „Reading Brings Us Unknown Friends” uzyskując 90% punktów. Konkurs był podzielony na 3 etapy i od listopada Michał musiał przeczytać 6 książek w oryginale, które liczyły ponad 1850 stron!

A były to:
Christmas Carols – „Opowieści świąteczne” Grzegorz Komerski, Marta Fihel, Marcin Jażyński
Around the World in Eighty Days - „W 80 dni dookoła świata” Juliusz Verne
The Hound of the Baskervilles” – „Pies Baskerville’ów” Artur Conan Doyle
Three Men in a Boat (to Say Nothing of the Dog) - „Trzech panów w łódce nie licząc psa” Jerome Jerome
The Strange Case of Dr Jekyll and Mr. Hyde – „Niezwykły przypadek doktora Jekylla i pana Hyde’a” Robert Louis Stevenson
The Time Machine – „Wehikuł czasu” Herbert George Wells

Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy mu dalszych sukcesów w szkole średniej!