Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

21.03.2022 r. - Pierwszy dzień wiosny

"Przyszła do nas piękna wiosna

wielką radość nam przyniosła

Najpierw zawiał ciepły wietrzyk

Potem z chmurki mokry deszczyk

zaświeciło jasno słonko

zatrzymało się nad łąką”

Wreszcie nadeszła wiosna. W poniedziałek, 21 marca 2022, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. Uczniowie przywitali ten dzień w różny sposób, nauczyciele zorganizowali im wiele atrakcji zamiast lekcji.

Uczniowie całej szkoły wraz z opiekunami uczcili pierwszy dzień wiosny ubierając się kolorowo, w ubrania inne niż szare i czarne. Poza tym każdy miał na sobie kolorowe skarpetki nie do pary, jako  symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Od samego rana uczniowie nas bardzo zaskakiwali, ponieważ musieli przynieść do szkoły książki, ale nie w plecakach. Pomysłów było bardzo wiele. Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością. Zastąpili plecaki koszykami, pudełkami, skrzynkami, workami na zboże, wózkami dla lalek, samochodami, suszarkami na bieliznę, klatkami dla zwierząt itp.
     Dzieci z oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej pożegnały zimę przy pomocy magicznego zaklęcia „Zgiń, przepadnij zimo i nie wracaj do nas”. Po tych słowach schowali wcześniej przygotowaną marzannę. Dzieci odśpiewały piosenki i wybrały się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Po powrocie wykonały prace plastyczne związane z tematyką wiosenną. Przy licznych grach i zabawach dzieci bawiły się wyśmienicie.

Wszyscy uczniowie zabrali się do dekorowania szkoły w wiosenne barwy. Na koniec dnia odbył się mecz piłki nożnej, pomiędzy uczniami klas IV – VIII. Emocji było sporo.... Młodsi obserwowali i mocno kibicowali. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.

Nad całością przedsięwzięcia czuwali opiekunowie SU: p.Katarzyna Drozdek i p. Paulina Siewiera.