Moduł I "Podróże małe i duże"

Uczniowie klasy I  zakończyli działania związane z realizacją modułu I "Podróże małe i duże" projektu „Czytam z klasą”

Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej zakończyli działania związane z realizacją projektu „Czytam z klasą”-  modułu I "Podróże małe i duże". Poznaliśmy chmurkę Tosię. Przeczytaliśmy lekturę "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Przygody psa Lampo bardzo spodobały się uczniom. Z chęcią je opowiadali i rysowali. Powstały portrety głównego bohatera oraz jego cechy charakterystyczne.  Uzupełniliśmy lekturnik. Omawiając lekturę uczniowie poznali zawód kolejarza i atrybuty związane z tym zawodem. Dużo frajdy mieliśmy tworząc makietę stacji w Marittimie. Wykonaliśmy zakładki do książki i plakat reklamujący czytelnictwo.

Zwieńczeniem modułu I był zorganizowany dla uczniów klas I Dnia Postaci z Bajek. 5 listopada w klasie zrobiło się bajkowo. Były różne zabawy i konkursy z postaciami z bajek. Podczas imprezy odbył się baśniowy pokaz mody, w ramach którego uczniowie prezentowali stroje wybranych bohaterów, opisywali ich wygląd i cechy oraz zabawa taneczna. Wśród zadań były również quiz znajomości bajek.

Realizacja zadań sprawiła nam wiele radości.