Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

14.09.2021 - Dzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej

14 września  br. naszą placówkę odwiedzili przedstwiaciele komendy powiatowej policji w Pajęcznie. Celem ich odwiedzin było spotkanie z grupami przedszkolnymi oraz uczniami klas I-III oraz pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas drogi do oraz ze szkoły.

Niestety o godz. 10.00 w naszej szkole rozległ się alarm informujący wszystkich ludzi znajdujących się w placówce o rozpoczęciu ćwiczeń sprawdzających organizację i warunki ewakuacji w budynku Szkoły Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej.

Ćwiczenie to sprawdzało procedury ewakuacji  szkoły na wypadek pożaru, doskonaliło działania,  metody i formy alarmowania o zagrożeniu w szkole, kształciło umiejętności działania w sytuacjach zagrożenia osób funkcyjnych  w szkole odpowiedzialnych za przeprowadzenie ewakuacji w szczególności: dyrekcji szkoły, nauczycieli, opiekunów oraz pracowników obsługi. Oprócz tego zapoznało dzieci z zasadami ewakuacji na wypadek zagrożenia w szkole, sprawdzało warunki ewakuacji w budynku w szczególności: drożności dróg ewakuacyjnych, sprawności drzwi służącym ewakuacji, oznakowania dróg ewakuacyjnych.

Ewakuację w sposób praktyczny zorganizowali: pani Katarzyna Drozdek i pan Krzysztof Kuśnierek. Ćwiczeniom nadzorowała Powiatowa Straż Pożarna z Pajęczna.

Ewakuacja przebiegła prawidłowo, spokojnie i bez paniki. Wszystkim udało się wydostać z budynku na zewnątrz i dotrzeć w bezpieczne miejsce.