Konkurs matematyczny "Puchacz Piotr"

14 marca w Święto liczby w naszej szkole odbył się pierwszy etap Konkursu Matematycznego dla klas I-III "Puchacz Piotr" . Zadania umożliwiają sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na dotychczasowe wyniki w nauce. Konkurs ten ma na celu między innymi rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych dzieci, popularyzację matematyki i kształtowanie umiejętności logicznego myślenia. Organizatorem konkursu jest Matematyka - Mathriders Polska. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów, 10 z klasy pierwszej, 6 z klasy drugiej i 5 z klasy 3. Poziom był bardzo wysoki, zadania wymagające, a jednak wyzwanie zostało podjęte!

Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych matematyków! Dla nas już jesteście zwycięzcami.

Czekamy na wyniki do 14 kwietnia i życzymy awansu do kolejnego etapu.