Wycieczka klas I-III

Wycieczka szkolna to wspaniała okazja do integracji  uczniów. Dzieci najlepiej uczą się w praktyce i poprzez doświadczenie, a ta zasada sprawdza się praktycznie zawsze. Dlatego młodsi uczniowie naszej szkoły 7 czerwca poza klasami, na neutralnym gruncie, w przyjemnych okolicznościach przyrody oraz z super atrakcjami- warsztatami kulinarnymi w Pizzerii RICCO w Działoszynie, super spędzili dzień.

Na sam początek wybraliśmy się na  „Wyspę” w Działoszynie, aby wypocząć na łonie natury, sprawdzić swoją  wiedzę  rozwiązując zagadki na ścieżce dydaktycznej. Chcieliśmy zobaczyć to słynne miejsce, gdzie pochodząca z Działoszyna Irena Jurgielewiczowa miała wzorować się tym miejscem osadzając miejsce akcji książki „Ten Obcy”. Następnie udaliśmy się za most nad  rzekę  Wartę do strefy rekreacyjnej, gdzie uczniowie podziwiali piękno przyrody, kaskady wodne, bawili się na placu zabaw, grali w piłkę. Następnie udaliśmy się do Pizzerii RICCO, gdzie uczniowie  samodzielnie wyrabiali przygotowane na pizzę ciasto, słuchając instruktażu pań, wykładali na nie ulubione dodatki. Następnie z niecierpliwością oczekiwali na moment, w którym wypieczona pizza trafi na ich stolik. Konsumowali ją z wielkim apetytem. Na zakończenie wizyty otrzymali dyplomy ukończenia kursu „Małego piekarza”. Zabawa w kucharzenie na długo pozostanie w pamięci dzieci. Wycieczka dostarczyła również wielu wrażeń związanych z poznawaniem walorów przyrodniczych naszej okolicy, ale przede wszystkim uświadomiła uczniom, dlaczego powinniśmy szanować i nie zanieczyszczać zbiorników wodnych.

Dziękujemy Pizzerii RICCO za super warsztaty kulinarne, dzięki którym mogliśmy poznać tajniki produkcji pizzy.

To było bardzo udane przedpołudnie…