Dzień Rodziny w naszej szkole

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I- III  doczekali się w końcu momentu, aby zorganizować uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Uroczystość odbyła się 18 maja 2023 roku. W poprzednich  latach było to niemożliwe ze względu na pandemię koronawirusa i związane z tym obostrzenia. Spotkanie zgromadziło wiele osób: przedszkolaków, uczniów, rodziców oraz nauczycieli. W uroczystości wziął udział również Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Iwona Szcześniak oraz Ksiądz Proboszcz Tadeusz Orzeszyna.
            Dzień Rodziny łączy dwa ważne święta – Dzień Matki i Dzień Ojca. Dzieci, aby podziękować swoim rodzicom za to, że są obecni w ich życiu, przygotowały piękny montaż słowno-muzyczno-taneczny. Licznie zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Mariola Gleń, podkreślając jak wielkie znaczenie w życiu każdego człowieka ma rodzina. Następnie głos zabrał Pan Wójt Tomasz Stolarczyk. Zaproszeni na spotkanie rodzice mogli obejrzeć występy swoich dzieci, które z zaangażowaniem prezentowały się na scenie. Na początek wystapili najmłodsi wychowankowie przedszkola, następnie 5-latkowie i 6-latkowie, a na koniec uczniowie szkoły. Wszyscy dali prawdziwy aktorsko- wokalno-taneczny popis, wywołując gromkie brawa publiczności. Obecni rodzice nie kryli zachwytu i radości. Dziewczynki i chłopcy byli, jak zwykle, doskonali. Nie zabrakło pięknych piosenek, wierszy, własnoręcznie wykonnych portretów rodziców oraz słodkiego poczęstunku,  za który serdecznie dziękujemy Mamom.

To było szczególnie miłe, radosne i rodzinne spotkanie. Kochanym Naszym Rodzinkom z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny życzymy miłości, zrozumienia, wzajemnego szacunku  i wspaniałych rodzinnych spotkań.