Pasowanie na czytelnika

23 kwietnia obchodziliśmy po raz 28 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Został on ustanowiony w celu promocji czytelnictwa, ochrony praw autorskich oraz zachęcania do szacunku dla twórców i ich dział. Pamiętając i nawiązując do tego święta w poniedziałek 24 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, że będą szanowali książki. Zanim nastąpiła ta uroczysta chwila, koleżanki i koledzy z klasy szóstej wprowadzili ich w świat książek. Zaprezentowali drogę książki od autora do czytelnika. W trakcie występu przepytali najmłodszych czytelników z zagadnień związanych z powstawaniem książek. Pierwszoklasiści zdali egzamin śpiewająco i zostali pasowani na czytelników przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz list do Rodziców.

Życzymy im wielu czytelniczych inspiracji i przyjemnych chwil z dobrą lekturą.