Młodzież dla ziemi

Młodzież dla Ziemi

Wiele słyszymy o tym, że smog zabija ludzi, że Polska jest najbardziej zanieczyszczonym krajem w Europie, że prowadzone są masowe wycinki drzew. Jak można przeciwdziałać temu? Z pewnością niewiele może zrobić młodzież, ale jak się okazuje… dla chcącego nic trudnego. W związku z tegorocznym obchodem Światowego Dnia Ziemi uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej przyłączyli się do akcji sadzenia lasu w szkółce leśnej Borowiny. Wiedzą oni, że las to nie tylko czyste powietrze, ale także schronienie dla wielu gatunków zwierząt, to miejsce, w którym ludzie odpoczywają, to także „płuca” naszego regionu, kraju.

12.04.2023 r. uczniowie z klas IV – VII szkoły podstawowej wraz z opiekunami pojechali do lasu, by zrobić coś dobrego dla naszej planety. Na miejscu czekali na nich leśnicy z Nadleśnictwa w Bełchatowie. Przygotowali dla nich sadzonki drzewek, udzielili instruktażu sadzenia, udostępnili profesjonalny sprzęt i…rozpoczęło się sadzenie drzew. Istotny jest fakt, że ten las będzie rósł około 100 lat. Tak więc wysiłek naszej młodzieży będzie służył przyszłym  pokoleniom. Praca zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku rozpalonym przez panów leśniczych. Zmęczeni ale radośni wrócili do domów.