24.06.2022 r. - Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie ósmej klasy

Pożegnanie Ósmoklasistów i zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…,
ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…”

Zakończenie roku szkolnego w każdej szkole oznacza zawsze pożegnanie - odchodzą absolwenci, właśnie ci uczniowie, których znamy najdłużej i najlepiej i z którymi jesteśmy najbardziej zżyci. Ta część zakończenia roku jest z tego powodu najbardziej wzniosła i najbardziej wzruszająca. Nie inaczej było i tym razem. Pożegnaliśmy naszych kochanych ósmoklasistów.

Uroczystości tego dnia rozpoczęła Msza święta w kościele parafialnym w Białej. Zgromadzeni wysłuchali okazjonalnego kazania i po raz pierwszy tego dnia, życzeń bezpiecznych i udanych wakacji, popartych błogosławieństwem. Zaraz po niej udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej czekała już na nas pokaźna grupka zgromadzonych rodziców i dzieci. Tradycją naszej szkoły jest taki scenariusz, że najpierw klasa ósma żegna się z nauczycielami, koleżankami, kolegami, a następnie sama jest żegnana przez uczniów klasy siódmej.

To był ważny dzień dla całej społeczności szkolnej, który rozpoczął się jak zawsze od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu państwowego, uroczystego ślubowania przyszłych absolwentów. Klasa VIII pod opieką wychowawcy Pani Anny Czyżyckiej zaprezentowała akademię, podczas której podziękowała swoim nauczycielom pięknym słowem – wierszem, piosenką oraz recytacją za trud nauki i wychowania. Ósmoklasiści wspólnie z uczniami z klasy siódmej przepięknie zatańczyli poloneza. Muzyka oddająca klimat pożegnania wzmagała emocje, a wszystko to sprawiało, że niejedna osoba, ta żegnająca i ta żegnana uroniła łezkę żalu.

Młodsi koledzy ósmoklasistów podziękowali im za wiele wspaniałych wspólnie spędzonych chwil w murach naszej szkoły, wręczyli upominki i złożyli życzenia. Aby nie rozstawać się wyłącznie „na smutno” przedstawili skecz "W rodzinie siła".

Pani Dyrektor w słowie finalnym życzyła wszystkim abiturientom udanego startu do wybranych szkół, szczęścia i powodzenia w życiu i w dalszej edukacji, a także zaprosiła do odwiedzania murów „starej” szkoły. W dalszej części Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy oraz nagrody książkowe wyróżniającym się w nauce uczniom. Rodzice najlepszych uczniów otrzymali też pamiątkowe listy gratulacyjne. Wszystkim uczniom udającym się na letni wypoczynek Pani Dyrektor życzyła udanych wakacji, zdrowych i odpowiedzialnie spędzanych, tak, by we wrześniu ponownie móc wrócić do szkoły w pełni sił i energii do pracy.

Niestety, czas był dla wszystkich nieubłagany. Nastąpił KONIEC. Pożegnaliśmy najstarszą klasę w szkole, zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022.

Rozstania zawsze są smutne. To kolejni uczniowie, ale każdy z nich to ciekawa osobowość, inny punkt widzenia, inne pomysły… Szkoda, że w tym gronie, na innym etapie edukacji już się nigdy nie spotkamy. Drodzy Absolwenci - nie mówimy żegnajcie, mówimy do widzenia. Zawsze będziecie mile widziani w murach swojej pierwszej szkoły.