Innowacja „Mali kucharze, czyli jemy zdrowo” w grupie 5- latków

W roku szkolnym 2021/2022 w grupie 5 – latków realizowano innowację „Mali kucharze, czyli jemy zdrowo”.  Podstawowym celem innowacji było zapoznanie przedszkolaków ze sposobami dbania o własne zdrowie oraz prowadzenia zdrowego stylu życia i wdrożenie do prawidłowego odżywiania się.

Dzięki zrealizowanej innowacji dzieci znają  produkty służące zdrowiu i chętniej po nie sięgają, rezygnują ze słodkich napojów na rzecz zdrowej wody mineralnej, potrafią z pomocą nauczyciela/ rodzica wykonać zdrowe potrawy np. kanapki, soki, surówki, sałatki. W ramach innowacji ( 1 raz w miesiącu) dzieci obejrzały wiele filmów edukacyjnych, których celem było wskazanie pozytywów zdrowego odżywiania. Późniejsze zajęcia były już bardziej praktyczne. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotowywać zdrowe potrawy, soki, przekąski.

Kilka fotografii ukazujących działania przedszkolaków z grupy 0B w ramach realizacji innowacji „Mali kucharze, czyli jemy zdrowo”.