23.05.2022r. Kwadrans z Konopnicką

Z okazji obchodów Roku Marii Konopnickiej Biblioteka Pedagogiczna w Pajęcznie zorganizowała w dniu urodzin poetki tj. 23 maja akcję czytelniczą „Kwadrans z Konopnicką”.

Akcja polegała na głośnym czytaniu utworów Marii Konopnickiej młodszym uczniom przez ich starszych kolegów i koleżanki. Niestety klasy starsze w tym dniu uczestniczyły w wycieczce, ale przedszkole i klasy I-III aktywnie przystąpiły do akcji. Przedszkolakom czytały wiersze ich panie. Uczniowie kl.I-III czytali częściowo samodzielnie, a częściowo słuchali utwory czytane przez panie wychowawczynie. Dodatkowo uczniowie biorący udział w powiatowym konkursie recytatorskim poezji Marii Konopnickiej recytowali swoje utwory konkursowe. Pogoda na szczęście w tym dniu dopisała, więc mogliśmy czytać w plenerze. Akcja ta to świetny pomysł i fajny przerywnik międzylekcyjny.