Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

26.04.2022r. - Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika - uroczystość dla pierwszoklasistów

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. W tym roku szkolnym  na uroczystym pasowaniu klasa pierwsza gościła w bibliotece w dniu 26 kwietnia. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pierwszaki  obejrzały inscenizację przygotowanej przez klasę V pod opieką pani bibliotekarki Eweliny Wdowczyk. Dzieci zapoznały się również z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedziały się, jak należy dbać o książki i  jak z nich korzystać. Odgadywały  także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki. Dzieci otrzymały  zakładki do książek i  pamiątkowy dyplom. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać!

Pasowanie zostało zorganizowane w nawiązaniu do obchodów Dnia Książki i Praw Autorskich.