Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

13.04.2-22 r. - Finał Szkolnego Konkursu Ekologiczno- plastycznego "Wielkanoc w stylu Eko"

Szkolny konkurs ekologiczno-plastyczny

„Wielkanoc w stylu eko”

Dnia 13. 04. 2022 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Wielkanoc w stylu eko.  Celem konkursu była promocja zachowań proekologicznych, poszerzenie wiedzy ekologicznej w zakresie ograniczania wytwarzania odpadów, promowanie idei recyklingu (powtórne wykorzystanie surowców) i upcyklingu (nadawanie nowej funkcji zużytym przedmiotom) oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i uzdolnień plastycznych, manualnych, artystycznych. Konkurs był adresowany do uczniów klas I-VIII naszej szkoły. Organizatorem tego konkursu była p. Anna Stachera.

Napłynęło 27 prac. Były one bardzo ładne, pomysłowe, oryginalne. Wykonanie ich nie wymagało zakupu żadnych materiałów. Jest wiele sposobów na ponowne wykorzystanie odpadów. Okazało się, że wyobraźnia dziecka nie zna granic. Sztuka to nie tylko kawałek papieru i kredki, ale tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół siebie. Uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie i oto ich pomysły na nowe życie surowców wtórnych. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę.

Nagrodzeni laureaci:

1.Sandra Kowalska kl. VII