Projekt edukacyjny: Przystań w sieci

W bieżącym roku szkolnym klasy VII i VIII  pod opieką wychowawcy klasy VII - p. Anny Czyżyckiej oraz pedagoga szkolnego - p. Krzysztofa Kuśnierka, biorą udział w projekcie edukacyjnym: Przystań w sieci.

Przystań w sieci to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska. Został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach, psychologach, pedagogach i bibliotekarzach, poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Celem projektu jest:

• Przekazanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i świadomego korzystania z internetu.

• Uświadomienie młodym ludziom, na jakie zagrożenia należy być przygotowanym podczas korzystania z internetu.

• Wyposażenie nauczycieli w wiedzę umożliwiającą reakcję w sytuacji niepożądanych zdarzeń lub zachowań młodych ludzi w sieci.

• Kształtowanie postawy krytycznego podejścia do informacji zamieszczonych w internecie.

• Promowanie pozytywnych zachowań w sieci

Po ukończeniu projektu uczniowe klasy VII i VIII pod okiem opiekunów zorganizują w naszej placówce: Dzień Świadomego Korzystnia z Internetu.