20 grudnia 2019 - Świętujemy Boże Narodzenie

Znalezione obrazy dla zapytania gify boże narodzenie ruchome

Świętujemy Boże Narodzenie

Jasełka to widowisko, które w piękny sposób przybliża okoliczności narodzin Pana Jezusa.

20 grudnia br. o godz. 10.40 w  naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas: V, VI, VII i VIII pod opieka ks. Tadeusza Orzeszyny oraz pań: Anny Stachery
i Katarzyny Drozdek. Jako pierwsi zabrali głos ks. Orzeszyna i Pani Dyrektor Mariola Gleń, którzy uroczyście zaprosili nas do obejrzenia jasełek.

Inscenizacja ta odbiegałaod tradycyjnych przedstawień tego typu. Jej myślą przewodnia było ukazanie dwóch kontrastujących ze sobą  postaci: Heroda i Jezusa. Herod Wielki jest postacią historyczną, która wywarła znaczący wpływ na państwo żydowskie za czasów Jezusa. Zasłynął jako wielki budowniczy, ale też - niestety - jako okrutny władca. To on chciał zabić malutkiego Jezusa. On był królem, któremu poddani kłaniali się ze strachu. Jezus, natomiast, to samo dobro. Jemu też się kłaniano, ale z miłości
i szacunku.

Po przedstawieniu ks. Orzeszyna przeczytał Ewangelię i złożył świąteczne życzenia. Wszyscy zebrani, młodzież i grono pedagogiczne, zasiedli do wigilijnych stołów, po czym nastąpiło wspólne łamanie się opłatkiem. W miłej i przyjaznej atmosferze uczniowie i nauczyciele składali sobie najlepsze życzenia.

Warto dodać, że występujący młodzi aktorzy dołożyli wielu starań, aby była to  dla wszystkich oglądających lekcja zadumy i refleksji. Sprawili także, że  weszliśmy w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Pozostawili nas z myślą, że Syn Boży objawił się całemu światu, a  Boży pokój jest udziałem wszystkich ludzi dobrej woli.