Przedstawienie profilaktyczne „Agresji stop mówimy – przemocy nie lubimy”

Przedstawienie profilaktyczne

„Agresji stop mówimy – przemocy nie lubimy”

W dniu 17 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne pod kierunkiem Pani Justyny Stachery i Pani Anny Czyżyckiej.  Apel miał na celu przybliżenie trudności i problemów, z jakimi  zmagają się dzieci: trudności w nauce, kłótnie z koleżanką,  nieporozumienia z rodzicami, prześladowania ze strony kolegów, brak przyjaciół, awantury w domu czy problemy z zagrożeniami, jakie niosą narkotyki czy alkohol.

Obejrzane w scenkach sytuacje i problemy skłoniły do zastanowienia: Czy  cenimy  przyjaciół tylko przez pryzmat pieniędzy i posiadanych rzeczy? Czy potrafimy  odmówić alkoholu i przeciwstawić się presji kolegów? Czy jest ktoś, kto potrzebuje pomocy, bo jest smutny, bo ma przykrą sytuację rodzinną, a może czuje się samotny i nie ma przyjaciół? Może też jesteś bratem lub siostrą, która ciągle kłóci się ze swoim rodzeństwem i chciałaby w końcu nauczyć się z nimi normalnie rozmawiać?  Na pewno przemyślenia doprowadzą do wyciągnięcia wniosków i dokonania właściwych zmian w życiu.