Międzynarodowy konkurs ,,Kangur matematyczny”

Międzynarodowy konkurs ,,Kangur matematyczny” – 21 marca 2024

Tradycją naszej szkoły stało się uczestnictwo w Międzynarodowym konkursie ,,Kangur matematyczny”. 21 marca 2024 roku piętnastu uczniów naszej szkoły z klas IV-VIII przystąpiło do rozwiązywania trudnych zadań matematycznych. Test zawierał od 24 do 30 pytań z różnym stopniem trudności. Poczynając od zadań za 3 punkty, poprzez 4 punkty i najtrudniejsze za które można było uzyskać 5 punktów. Konkurs wywodzi się z Australii, odbywa się jednocześnie w 37 krajach na całym świecie. Głównym jego celem jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, analizowania i wyciąganie wniosków na bazie znajomości wiedzy i wzorów matematycznych. Cieszy nas bardzo, że tak duża grupa uczniów podjęła się  uczestnictwa w tym konkursie.   Rozwiązanie testu to bardzo ciężkie wyzwanie, prawdziwa burza mózgu. Uczniowie w wielkim skupieniu starali się zrozumieć treść, obliczyć i podać prawidłowe odpowiedzi. Pamiątką uczestnictwa w konkursie była znana od 3000 lat chińska układanka ,,Tangram”. Gratulujemy, z niecierpliwością i  czekamy na wyniki.