Program edukacyjny Akademia Bezpiecznego Puchatka

Uczniowie klasy pierwszej realizują program „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Jest to ogólnopolski program edukacyjny pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze czy w Internecie. Razem z Kubusiem Puchatkiem uczniowie zrealizowali pierwszą lekcję ,,Uważność", poznali pierwsza bohaterkę Zuzię i nauczyli się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się wykonać kolejny duży krok w kierunku zapewnienia naszym uczniom bezpieczeństwa. Przed pierwszakami zupełnie nowe wyzwania i pierwsze samodzielne decyzje. Oby były podejmowane z myślą o bezpieczeństwie.