Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023 roku, już po raz trzynasty,  nasza szkoła świętowała Dzień Tabliczki Mnożenia. Ze znajomości tabliczki odpytywała komisja uczniowska w składzie: Julia Bęben, Bartłomiej Stachera, Wiktor Kluba -  mistrzowie wyłonieni w drodze eliminacji przeprowadzonych w klasach.  Wszyscy  uczniowie  z  klas od trzeciej do ósmej wspaniale poradzili  sobie z losowanymi przykładami działań.  Nagrodą było  zdobycie Certyfikatu ,,Eksperta  tabliczki mnożenia” oraz pamiątkowych zakładek i ołówków. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dzień ten był  szczególny dla uczniów klasy pierwszej  i drugiej.  Uczestniczyli oni w tym wydarzeniu po raz pierwszy.  Nie  znają jeszcze tabliczki mnożenia,  odpowiadali  więc ze znajomości dodawania i odejmowania liczb naturalnych. Wszystkie losowane przez najmłodszych działania zostały obliczone poprawnie. Było to pełne  emocji i wrażeń święto matematyki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Nad całością akcji czuwali nauczyciele matematyki Panie: Lucyna Lewera i Agata Baran.