Pasowanie na ucznia 2023

W czwartek 26 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Rząśnia Pan Tomasz Stolarczyk, Dyrektor Szkoły Pani Mariola Gleń, ks. Tadeusz Orzeszyna, Rodzice uczniów, a także koledzy i koleżanki z klasy drugiej i trzeciej z wychowawczyniami.

Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a Pan Wójt wręczył pamiątkowe dyplomy oraz prezenty.

Pełni wzruszenia rodzice obdarowali swoje pociechy kuferkami obfitości, a uczniowie klasy drugiej i trzeciej upominkami. Po zakończonej uroczystości zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. Był to niezwykły moment dla uczniów i ich rodziców.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce i miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły!