Przerwa na czytanie

25 października po raz trzeci już nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie to odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom i ma na celu promowanie czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na to jak ważne jest czytanie w rozwoju dzieci. W tym roku udało nam się pobić rekord z ubiegłego roku. Czytały aż 142 osoby. Czytaliśmy w klasach, na korytarzach, w bibliotece czy altance. W akcję zaangażowali się wszyscy uczniowie, także z oddziałów przedszkolnych, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Dla uczniów samodzielnie jeszcze nie czytających stworzyliśmy strefy głośnego czytania.

Dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy do czytania nie tylko podczas bicia rekordu, gdyż niesie ono ze sobą same korzyści. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo i wiedzę, zmniejsza poziom stresu, poprawia pamięć i koncentrację oraz wiele, wiele innych.