Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Pożegnania nadszedł czas

Zakończenie roku szkolnego tradycyjnie rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafialnym. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie na hali sportowejodbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Na uroczystości spotkali się uczniowie wszystkich klas, dzieci z oddziałów przedszkolnych, rodzice, grono pedagogiczne, Dyrektor Mariola Gleń i Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk.

To był ważny dzień dla całej społeczności szkolnej, który rozpoczął się jak zawsze od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu państwowego. Ósmoklasiści wspólnie z uczniami z klasy siódmej przepięknie zatańczyli poloneza. Potem przyszedł czas na nagrody. Wójt Gminy RząśniaTomasz Stolarczyk wręczył uczniom, którzy osiągnęli w minionym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu stypendia naukowe.

Klasa VIII przekazała sztandar młodszym kolegom z klasy VII. Słowem, wierszem i piosenką ósmoklasiści podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom i Rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ciepłą, miłą atmosferę, za troskę, za trud w przekazywaniu wiedzy, za dobre serce i okazywaną im sympatię. Wzruszające słowa podziękowania skierowali do swojej wychowawczyni Pani Martyny Pierzynki. Dopełnieniem ich myśli i uczuć były kwiaty dla wszystkich. Następnie uczniowie klasy VII w imieniu swoim i swoich młodszych kolegów pożegnali uczniów klasy VIII życząc im samych sukcesów na dalszej drodze edukacji. Wręczyli im medale za szczególne osiągnięcia.

Po części artystycznej Pani Dyrektor życząc dalszych sukcesów wręczyła naszym uczniom świadectwa ukończenia szkoły wraz z nagrodami książkowymi. Podziękowania otrzymali również rodzice za zaangażowanie w życie szkoły.

Drodzy Absolwenci!

Nadszedł czas pożegnania. Odchodzicie w szeroki świat, przed wami dalsze etapy edukacji i rozwoju osobistego.

Życie składa się z różnych chwil – radosnych i przyjemnych, z momentów, kiedy odczuwa się porażkę i smutek, ale też zwycięstwo i satysfakcję. Staraliśmy się jak najlepiej towarzyszyć Wam w nich wszystkich i jak najlepiej przygotować Was do ruszenia w świat.

Życzymy Wam, Drodzy Absolwenci, abyście z wiarą w siebie szli przez życie. W każdym z Was jest siła, odwaga i zdolności, które pozwolą Wam odnosić sukcesy. Nauczyciele starali się je w Was tylko wzmocnić.

Wszystkiego dobrego i do zobaczenia już poza murami tej szkoły!

Jeszcze raz wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy wyników w nauce i życzymy powodzenia w kolejnych latach nauki!

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji oraz odpoczynku. Abyście w kolejnym roku szkolnym wrócili z zapasem sił, gotowi do podjęcia nowych zadań, realizacji marzeń i planów.