Moduł I - Podróżowanie po Polsce

Przeczytaliśmy lekturę "Sposób na Elfa" Marcina Pałasza. Wyruszyliśmy w podróż po Polsce, z okolic Warszawy do Wrocławia pojechaliśmy razem z Elfem do domu Dużego i Młodego.

Wykonaliśmy wszystkie zadania.  Pokolorowaliśmy okładkę lekturnika, podpisaliśmy się i uzupełniliśmy strony związane z pierwszą przeczytaną lekturą. Przygotowaliśmy plakat zachęcający uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej do przeczytania lektury. Jesteśmy małą grupa klasową, dlatego wspólnie przygotowaliśmy grę planszową związaną z treścią lektury, a następnie w nią zagraliśmy. Tworzyliśmy indywidualnie lekturę w pudełku po butach. Włożyliśmy do niego różne rzeczy, które kojarzą się nam z przeczytaną lekturą. Każdy uczeń prezentował "Lekturę w pudełku". Na koniec zrealizowaliśmy wybrane zadania umieszczone w scenariuszu zajęć "PODRÓŻE PO POLSCE".