"Zostań Super Zakrętakiem"

Zostań Super Zakrętakiem

Znalezione obrazy dla zapytania ZostaÅ? Super ZakrÄ?takiem

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do udziału w akcji zbierania plastikowych zakrętek pt: ”Zostań Super Zakrętakiem”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla dzieci”.

To ekologiczne przedsięwzięcie, które dzięki łatwej segregacji odpadów, w postaci zbiórki zakrętek, będzie wspierać podopiecznych Hospicjum w spełnianiu ich marzeń.

Przystąpienie do akcji poprzedziła prelekcja rzecznika hospicjum, który w bardzo przystępny sposób opowiedział dzieciom o tym co to jest hospicjum i na czym polega opieka nad chorymi dziećmi należącymi do hospicjum.

My zachęcamy dzieci oraz całe rodziny, przyjaciół i znajomych do włączenia się w akcję zbierania zakrętek.

Środki pozyskane z zakrętek hospicjum przeznacza na spełnianie marzeń swoich podopiecznych. Dzięki naszemu wsparciu i udziałowi w tym przedsięwzięciu chore dzieci zyskują bezcenną pomoc w realizacji swoich pragnień, a środowisko dostaje bezcenną pomoc w walce o zachowanie czystości. Każda akcja charytatywna uwrażliwia dzieci, a ta dodatkowo pomaga wdrażać nawyki rozważnego gospodarowania odpadami.

Co zbierać?

Plastikowe zakrętki po:

• wodach

• sokach, napojach

• płynach , szamponach

• kawie, herbacie itd.

Zbierać można również:

• plastikowe zatyczki

• opakowania po zabawkach z jajek-niespodzianek

• łyżeczki i miarki np. do mleka, syropu

• oraz inne elementy plastikowe, które są oznaczone dużymi literami PP, PE, HDPE,  LDPD, najczęściej zamieszczone w trójkącie.

Wszystkie zbierane rzeczy muszą być czyste, pozbawione metalowych elementów
    (metalowe sprężynki z dozowników itp.), tekturek uszczelniających (głównie w zakrętkach od kawy, herbaty), naklejek.

Jedna plastikowa zakrętka nie jest w stanie nic zdziałać, ale wrzucona do pojemnika akcji "Zostań Super Zakrętakiem" staje się cennym wkładem w budowanie i realizację marzeń pacjentów Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Cieszymy się i doceniamy każdą parę rąk. Liczymy na Was i zapraszamy!!! Już dziś zostań Super Bohaterem dla dzieci z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, dołącz do nas i  zostań SUPER ZAKRĘTAKIEM!

Honorowy patronat nad akcją objęło Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Zakrętki -  konkurs rozstrzygnięty

Klasa I ogółem 8892 w przeliczeniu na 1 ucznia 444,6