" Owoce w szkole"

Nasza szkoła bierze udział w Europejskim Programie

„OWOCE W SZKOLE"

Program „Owoce w szkole”, przyjęty przez Radę Ministrów, polega na dostarczaniu owoców i warzyw dzieciom w placówkach edukacyjnych i jest częścią inicjatywy zaproponowanej przez Unię Europejską. Celem programu „Owoce w szkole” jest ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Konsekwencją podniesienia świadomości uczniów w zakresie zdrowego żywienia będzie ograniczenie występowania wśród dzieci nadwagi i innych chorób cywilizacyjnych, spowodowanych zbyt małym spożyciem owoców i warzyw. Owoce i warzywa dostarczane uczniom w ramach programu będą spełniać wymagania jakościowe i zdrowotne określone w przepisach Unii Europejskiej i przepisach krajowych.

W naszej szkole uczniowie klas I - III objęci zostali programem. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje produkty owocowe i warzywne przez 10 tygodni w I semestrze i 10 tygodni w II semestrze . Dostarczane owoce i warzywa są gotowe do bezpośredniego spożycia.

PRODUKTY OWOCOWE

PRODUKTY WARZYWNE

jabłka (min. 150 g)

marchew (min. 60 g)

gruszki (min. 150 g)

papryka słodka (min. 60 g)

truskawki (min. 100 g)

rzodkiewka (min. 60 g)

sok owocowy (0,21 - 0,33 l)

sok warzywny lub owocowo-warzywny (0,21 - 0,331)

Udział w programie „Owoce w szkole” jest bezpłatny.

Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez dziecko w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 wynosi 24.

Oznacza to, że przez 10 wybranych tygodni w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 każde dziecko uczestniczące w programie „Owoce w szkole” będzie otrzymywało:

• przez 4 tygodnie - po 3 porcje owocowo-warzywne w tygodniu,
  • przez 6 tygodni - po 2 porcje owocowo-warzywne w tygodniu.

Więcej informacji na stronie: www.owocewszkole.org

Znalezione obrazy dla zapytania owoce w szkole